poniedziałek, 19 grudnia 2011

Cardiff City vs Middlesbrough: dotkliwa porażka

Zespół Cardiff City przegrał na własnym stadionie, podczas sobotniego meczu z drużyną Middlesbrough. Gospodarze, zajmujący przed spotkaniem 3 miejsce w tabeli, polegli stosunkiem 2:3 i stracili dotychczasową lokatę. Zapowiadany przez piłkarzy Cardiff rewanż za majową porażkę 3:0 nie miał zatem miejsca.
Mimo przyzwoitej pierwszej połowy i prowadzenia 2:1 (bramki dla Cardiff: Turner 23’, Gunnarsson 44’; Middlesbrough: Ogbeche 15’), decydująca okazała się druga odsłona meczu. W 60 minucie do bramki Cardiff trafił bowiem Scott McDonald, zaś 16 minut później wynik rywalizacji ustalił Faris Haroun, dając zwycięstwo gościom. Kibice Cardiff opuszczali więc stadion w nienajlepszych nastrojach.
Swego rozczarowania wynikiem nie kryli także sami piłkarze The Bluebirds. Okrzyknięty mianem "man of the match", napastnik gospodarzy Kenny Miller skrytykował kolegów z obrony. Jego zdaniem, sposób w jaki drużyna broniła się w drugiej połowie był "nie do zaakceptowania". Słowa nie zmienią jednak obecnego stanu rzeczy. Zespół Cardiff City spadł na 5 miejsce w ligowej tabeli i do prowadzącej obecnie drużyny Southampton traci już 6 punktów.

Fot: walesonline.co.uk