środa, 25 stycznia 2012

Cardiff City vs Crystal Palace: historyczny awans!

Drużyna Cardiff City awansowała do finału angielskiego Carling Cup! Piłkarze The Bluebirds pokonali na własnym stadionie zespół Crystal Palace, podczas rewanżowego spotkania półfinałowego. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. O końcowym wyniku decydowały bowiem rzuty karne, po których, dzięki znakomitej postawie bramkarza Toma Heatona, to właśnie drużyna Cardiff schodziła z boiska w roli zwycięzcy.

Mecz od samego początku układał się po myśli zespołu trenera Malky Mackaya. Już w 7 minucie po samobójczym golu obrońcy Crystal Palace, Cardiff City wyszło na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga nie gwarantowała jednak awansu. W pierwszym meczu obu drużyn to zespół Palace zwyciężył 1:0, stąd remis w dwumeczu zapowiadał 30-minutową dogrywkę. Mimo licznych akcji pod bramką rywali, piłkarze Cardiff nie zdołali już pokonać goalkeepera Crystal Palace. Swoje okazje marnował na potęgę czołowy strzelec klubu Kenny Miller, który przynajmniej dwukrotnie mógł zapewnić drużynie wygraną. Ostatecznie, konieczne stało się rozegranie dogrywki, a po niej serii rzutów karnych. Jako pierwszy do piłki podszedł Kenny Miller. Swoim strzałem udowodnił brak skuteczności we wtorkowym spotkaniu. Zawodnik Cardiff spudłował i to Crystal Palace znalazło się w lepszej sytuacji. Na szczęście, dzięki świetnej postawie bramkarza The Bluebirds Toma Heatona, który obronił dwa rzuty karne wykonywane przez piłkarzy Crystal, zespół Cardiff City mógł cieszyć się z historycznego awansu. Rywalem Cardiff w finale rozgrywek będzie zespół Liverpoolu lub Manchesteru City.