poniedziałek, 2 stycznia 2012

Cardiff City vs Reading: pewne trzy punkty

Zespół Cardiff City pokonał na własnym stadionie drużynę Reading w meczu 25 kolejki npower Championship. The Bluebirds zwyciężyli stosunkiem 3:1 i tym samym powrócili na 3 lokatę w ligowej tabeli. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Pierwsze 20 minut zaowocowało dwiema bramkami, autorstwa pomocników Cardiff - Masona i Gunnarssona (bramki kolejno w 13 i 19 minucie meczu). Kropkę nad „i” postawił Kenny Miller, pokonując bramkarza rywali w 36 minucie spotkania.

Reading odpowiedziało jedynie golem do szatni, którego strzelcem został pomocnik Jobi McAnuff. Bramka ta nie wpłynęła jednak na obraz gry obu drużyn w drugiej odsłonie meczu. Piłkarze Cardiff City pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku, stąd ich zwycięstwo stało się w pełni zasłużone. Dzięki zdobytym trzem punktom, drużyna Malky Mackaya zbliżyła się do prowadzącego w tabeli zespołu Southampton, tracąc do „Świętych” zaledwie dwa „oczka”.