niedziela, 4 grudnia 2011

Cardiff City vs Birmingham: skromne zwycięstwo

Zespół Cardiff City odniósł cenne zwycięstwo, pokonując 1:0 drużynę Birmingham w 20 kolejce angielskiej npower Championship. Bramkę dla Bluebirds zdobył w 68 minucie Kenny Miller (jest to jego siódmy gol w obecnym sezonie). Zdaniem obserwatorów, piłkarze Birmingham nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom. Zdaje się to potwierdzać pomeczowa wypowiedź trenera popularnych Blues - Chrisa Hughtona, który nie krył rozczarowania grą swojej drużyny. "Mam wrażenie, że nie zrobiliśmy wszystkiego, by wygrać w tym meczu" - przyznał.

Mecz doczekał się także swojej kontrowersji. Za taką, zdaniem menagera Birmingham, uznać należy czerwoną kartkę dla piłkarza tej drużyny Curtisa Daviesa (za faul na Millerze w 62 minucie spotkania).
Inne nastroje panują natomiast w obozie zwycięzców. Trener Cardiff City – Malky Mackay, wyznał dziennikarzom, że to jego drużyna była dziś zespołem „zorganizowanym i zdyscyplinowanym”.
O wspomnianej kontrowersyjnej kartce powiedział jedynie: „Obejrzałem replay tej sytuacji trzy bądź cztery razy i wszystko jest jasne. Nie dotykając piłki, trafił w nogi Kenny’ego”. Po niedzielnym zwycięstwie, zespół Cardiff City umocnił się na 3 pozycji w ligowej tabeli.