czwartek, 2 lutego 2012

Southampton vs Cardiff City: o krok od zwycięstwa...

Niewiele zabrakło by drużyna Cardiff City zajmowała obecnie 2 lokatę w ligowej tabeli. Wszystko za sprawą wtorkowego meczu z wiceliderem npower Championship zespołem Southampton. Mimo dobrej gry i zasłużonego prowadzenia Cardiff, ostatecznie to piłkarze "Świętych" cieszyli się z końcowego wyniku. Spotkanie zakończyło się bowiem remisem 1:1, co pozwoliło zachować status quo w czołówce tabeli.

Już w 36 minucie meczu zawodnicy Cardiff City mieli powody do zadowolenia. Dzięki trafieniu niezawodnego Craiga Conwaya, zespół Cardiff wysunął się na prowadzenie. Wysiłki drużyny zniweczone zostały podyktowanym przez sędziego rzutem karnym dla Southampton. Tyleż samo kontrowersyjną, co niesłuszną "jedenastkę" (zdaniem sędziego obrońca Cardiff McNaughton dotknął piłki ręką; powtórki zdają się nie potwierdzać jego punktu widzenia) na gola zamienił Lambert (56 minuta spotkania). Koniec końców na St Mary's Stadium padł ostatecznie remis, który  nie zmienił położenia The Bluebirds w ligowej tabeli.